Pomimo, że Sony nie zaprezentowało jeszcze PS VR 2, to już pierwsi deweloperzy mają w posiadaniu sprzęt, który z pewnością wywoła spore zamieszanie na rynku gamingowym na całym świecie. Wcześniej mieliśmy okazję zapoznać się z kontrolerami, zazpoznaliśmy się z ich specyfikacją, po czym State of Play pozwolił nam na kilka predykcji gier dedykowanych na PS VR2.

Pomimo, że nowoczesna technologia w postaci PS VR2 nie zadebiutuje w 2022 roku, to według przecieków Japończycy mają w planach premierę na początku roku 2023. Niektórzy z deweloperów zacierają już ręce na next genowe google VR.

Co ciekawe studio Bit Planet Games z Austin w Teksasie oraz Filipin udostępniło zdjęcie z przekornym podpisem: „ Zgadnijcie, co pojawi się na PSVR2?”. Czujny zmysł każdego fana nowinek technologicznych mógłby dojść do wniosku, że doszło do złamania przez deweloperów poufnych wiadomości przed oficjalną premierą PS VR 2, jednakże okazuje się, że deweloperzy mieli w posiadaniu google już od ponad roku, o czym świadczy odpowiedź studia: „ Gdybyśmy udostępnili to zdjęcie 6 miesięcy temu, miałbyś rację”.

Tak wygląda nowe PlayStation VR2 w rzeczywistości

Wielu konsumentów sprzętu Sony spodziewało się raczej, że next genowe google zostaną przedstawione na własnych zdjęciach Sony, a nie za pośrednictwem deweloperskiego studia. Standardowo urządzenie powinno zostać udostępnione redakcjom takim jak IGN lub Game Informer. Takie posunięcie pozwoliłoby dziennikarzom na skrupulatne przygotowanie zdjęć PS VR 2. Jaki cel przyświeca w tym wypadku firmie Sony? Możemy sądzić, że Sony wystosuje zaproszenie do graczy na konkretne State of Play, aby gracze mieli okazję skorzystać w pełni z możliwości jakie daje PlayStation VR2.

Sony potwierdziło, że w dniu premiery PS VR 2 dla graczy będzie dostępnych ponad 20 gier. Pogłoski dostępne w sieci pozwalają orientacyjnie określić podstawowe parametry sprzętu Sony. PS VR 2 zostanie wyposażony w wyświetlacz OLED,sześcioosiowy system wykrywania ruchu (trzyosiowy żyroskop, trzyosiowy akcelerometr), czujnik zbliżeniowy IR. Kamery: cztery kamery śledzące gogle oraz kamera do śledzenia ruchu gałek ocznych.

Urządzenie połączymy z PlayStation 5 za pomocą USB typu C. Ciekawie przedstawiają się też dane dotyczące kontrolerów PlayStation VR 2 Sense, a chodzi tu między innymi o: czujniki: sześcioosiowy system wykrywania ruchu (trzyosiowy żyroskop + trzyosiowy akcelerometr), wykrywanie dotyku palca, adaptacyjne triggery (R2/L2), wibracje haptyczne (pojedynczy silnik wibracji na jednostkę), port USB typu C, a także Bluetooth 5.1.

Zostaw komentarz