Jak pobrać bezpłatną wersję gry Minecraft?

Grę Minecraft pokochali dorośli i dzieci. Kluczowe pytanie, jakie zadają sobie amatorzy gier brzmi: czy istnieje darmowa wersja Minecrafta i gdzie najlepiej ją pobrać? Dzieło Mojangu w pełnej wersji jest niestety płatne, jednak dobra wiadomość jest taka, że koszt zakupu nie musi być wygórowany. Oto kilka praktycznych wskazówek dla tych, którzy poszukują darmowego Minecrafta.

Bezpłatna wersja testowa Minecrafta czy legalny pakiet w promocyjnej cenie?

Choć pełnej wersji Minecrafta nie można nigdzie zdobyć za darmo, to niskim kosztem uda się zakupić klasyka. Darmowa wersja próbna to tylko zachęta dla tych, którzy chcą wejść do kolorowego świata kreatywnych klocków. Jedno jest pewne, kto spróbuje gry, przez długi czas nie będzie chciał z niej zrezygnować. Z tego też powodu można uznać zakup legalnego Minecrafta za inwestycję. U dzieci gra rozwija wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Z kolei dorośli dzięki pełnej wersji od Mojangu mogą wchodzić na wyższe poziomy i tworzyć nowy, alternatywny świat pikseli.

Tani Minecraft jako inwestycja w rozwój i dobrą zabawę

Każdy gracz zapewne słyszał o Minecrafcie i jego niuansach. Tworzone są memy i filmiki w sieci wykorzystujące pikselowe postaci. Ze względu na swój wiek, gra choć płatna, dostępna jest często w promocyjnych opcjach. Gra jako dodatek do popularnych konsol wychodzi wyjątkowo tanio. Przykładowo posiadacze konsoli Xbox mogą wykupić groszowy abonament (1 miesiąc subskrypcji na Xbox Game Pass Ultimate za 4 zł ). Warto dodać, że w takim abonamencie dostajemy wiele innych gier dla całej rodziny.

Minecraft w PlayStation oraz na Nintendo – wersje płatne czy darmowe? 

Zarówno użytkownicy popularnego Nintendo, jak i PlayStation mają do wyboru mnóstwo promocji. Często Minecraft z najnowszymi aktualizacjami jest opłacalnym zakupem. Można np. pomyśleć o kupnie gry dla dziecka z okazji urodzin lub na zakończenie roku szkolnego. Plusem gry jest też jej mobilna wersja na smartfony. To doskonały pomysł by urozmaicić najmłodszym wakacyjny czas. Minecraft można bowiem potraktować jako naukę poprzez zabawę.

Czy warto ściągnąć Minecrafta jako wersję darmową?

Choć w sieci nietrudno znaleźć pirackie, czyli nieatestowane wersje Minecrafta, nie jest to polecana metoda. Przede wszystkim ryzykujemy utratą danych z komputera lub telefonu. Pirackie wersje obarczone są ryzykiem ściągnięcia wirusa, nigdy tez nie będą miały tylu opcji, co legalna gra. Także grafika w darmowych grach jest znacznie gorszej jakości. Nie ma sensu czekanie na bezpłatny dostęp, gdyż ze względu na stałą popularność, gra raczej długo nie będzie bezpłatna.

Zostaw komentarz