Jeżeli chcesz anulować subskrypcję Xbox Game Pass albo Xbox Live Gold, to nasz poradnik  jest miejscem, w którym dowiesz się jak tego dokonać. Na szczęście sam proces nie jest specjalnie skomplikowany, a większości osób nie zajmie on więcej niż jedną minutę. Jak konkretnie wygląda ta procedura?

Anulowanie subskrypcji Xbox Game Pass

Proces anulowania można przedstawić w kolejnych krokach – i tak właśnie zrobimy. Mamy nadzieję, że pomoże to w szybkim i skutecznym wyłączeniu subskrypcji Xbox Game Pass, PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate.

Pierwszym krokiem powinno być zalogowanie się na koncie Microsoft, dla którego chcesz anulować subskrypcję. Po pomyślnym wykonaniu tej czynności na widocznym polu Usługi i subskrypcje klikamy w opcję Zarządzaj.

Następnie na liście, która nam się wówczas ukaże, naciskamy Anuluj subskrypcję.

Nie jest to jednak koniec, ponieważ Microsoft przedstawi nam wówczas inne opcje swoich usług. Jeżeli jednak jesteśmy zdecydowani na rezygnację – klikamy znajdujący się u dołu przycisk Anuluj subskrypcję.

W tym momencie możliwe są dwie sytuacje, zależnie od tego, czy jesteśmy tuż po zakupie Xbox Game Pass, PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate, czy też minęło już od niego nieco czasu: można zarówno anulować sam zakup i odzyskać środki, jak i zrezygnować z dalszego odnawiania subskrypcji.

Pierwsza z wymienionych opcji wiąże się co prawda z natychmiastową utratą dostępu do serwisu, jednak zwrot gotówki może być argumentem za jej wyborem. W przypadku rezygnacji z dalszego opłacania abonamentu można cieszyć się nim do końca danego okresu rozliczeniowego. Po jego zakończeniu z konta nie zostaną pobrane kolejne środki.

Po podjęciu decyzji cały proces wystarczy zatwierdzić odpowiednim przyciskiem.

Xbox Live Gold – jak anulować subskrypcję?

Proces rezygnacji z Xbox Live Gold jest praktycznie taki sam, różnice występują jedynie w nazwach. Postępowanie podobne jak w przypadku opisanego wyżej Xbox Game Pass gwarantuje szybkie i bezproblemowe wyłączenie abonamentu, który przestał nam już odpowiadać. Identycznie wyglądają również opcje, dotyczące rozliczeń.

Podsumowanie

Jak widać – rezygnacja z subskrypcji Xbox Game Pass, Xbox Live Gold lub innego abonamentu, oferowanego przez Microsoft, nie jest procesem szczególnie trudnym. Można śmiało powiedzieć, że firma dołożyła wszelkich starań, by obsługa jej produktów była łatwa również na tym etapie ich użytkowania. Warto przy tym pamiętać, że subskrypcja może zostać przez nas odnowiona w dowolnie wybranym momencie.

Zostaw komentarz